4 komentarai “Ar teisingai policija nubaudė važiuojantį atbulomis?

  1. Aš važiavau atbulomis pagrindiniame kelyje ir iš šalutinio kelio važiavo kitas automobilis ir aš jo nepastebėjau kas būtų kaltas jei būtų įvykus avariją kuri neįvyko?

    • Kelių eismo taisyklių 114 punkto reikalavimas „Važiuodamas atbulas, vairuotojas privalo duoti kelią kitiems eismo dalyviams“ galioja visuose keliuose (išskyrus automagistrales), stovėjimo aikštelėse, kiemuose ir pan. Vairuotojas, važiuodamas atbulas net ir pagrindiniu keliu, taip pat privalo vykdyti KET 114 punkto reikalavimą, t.y. privalo duoti kelią kitiems eismo dalyviams. Jeigu vairuotojas, važiuodamas pagrindiniu keliu atbulomis, būtų susidūręs su transporto priemone važiavusia šalutiniu keliu, būtų tapęs eismo įvykio kaltininku.

  2. taciau vistiek nesuprantu, kaip gali buti leistina vaziuoti atbulomis vienpuses krypties galveje. Jeigu sakoma, kad Vienpusis eismas- kelias arba važiuojamoji dalis, kur transporto priemonių eismas per visą plotį vyksta viena kryptimi, tai kaip gali buti traktuojamas cia tabulinis, kokia ta payi kryptis???

     

    • Važiuoti atbulomis draudžiama tik automagistralėse (KET 174.3 p.). Kituose keliuose, įskaitant ir vienpusio eismo kelius, KET nedraudžia važiuoti atbulomis. Tik važiuodami atbulomis, vairuotojai privalo vykdyti KET 114 p. reikalavimą „Važiuodamas atbulas, vairuotojas privalo duoti kelią kitiems eismo dalyviams“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *